Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Syphony na kasety - jak zaprogramować

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Syphony na kasety - jak zaprogramować

    Witam. Zakupiłem lekko uszkodzoną octavie I kombi FL 2001 1.8t,
    Mianowicie chcę zakupić kierunkowskazy przednie i lampy również przód. Jak rozpoznać czy oba elemnty są oryginalne i czy nie od angola (rozumiem że są strzałki ale w którą stronę mają iśc na lampie od strony pasażera?

    Sprzedawcy wciskają kity a mi zależy na ori. Sprawa jest o tyle łatwa że na kloszach będzie logo skody ("kura")?

    Będę wdzięczny za podowiedzi a jeszcze bardziej za fotki oryginalnych lamp i kierunkowskazów.

    Przy okazji zapytam czy jest sens kupować nowy błotnik przedni? podjeżewam że podróba bo cena 200zl w kolorze? czy lepiej używkę ori?

    Jak wymienie uszkodzone elemty to oczywiście przedstawię skodzinke na forum. Póki co przechodzi w warsztacie mody (chip + fmic)

  • #2
    Syphony na kasety - jak zaprogramować

    Witam wszystkich, kupiłem wczorak Octavie I z radiem Symphony na kasety. Przy zakupie nie zwróciłem uwagi, że radio się nie podświetla ni też nie wyłącza po wyjęciu klucza. Z kodów wyposażenia wiem, że w standardzie radia nawet nie miało.
    Moje pytanie zatem jest następując: dysponuje VAGiem - gdzie i co musiałbym pozmieniać, aby zaczęło się podświetlać i działać jak trzeba ? Na jakim kanale itp.
    Z góry dzięki za info, bo tematów o tym mnóstwo, a tego info nie mogłem się doszukać, jak gdzieś jest to sorry i proszę o pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Witam
      Miałem identycznie. Z kolegą który ma większe pojęcie o diagnostyce, naprawiliśmy taka usterkę. W sobotę będe się z nim widział to podpowie mi jak to zrobić. Wyślij mi do siebie numer telefonu na pw będzie łatwiej się skontaktować. Pamiętam że kodowaliśmy to 0201 i później 0401 aby działał system 8 głośników. Pozdrawiam
      Wyprzedaż garażowa
      Różności od książek przez budowlankę po części moto

      https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

      Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za szybkie info. Zobaczę co na tych kanałach jest. Ciekawy tez jestem czy mam 8 głośników czy puste miejsce.musze sprawdzić. Na pw idzie numer telefonu

        Komentarz


        • #5
          w radiu jest na pewno na 8
          ale czy używasz 8 czy 4 łatwo to rozpoznasz
          Wystarczy że wciśniesz GEO i ustawisz tył na 15 jeżeli będziesz słyszał muże to znaczy że masz 8 głośników

          [ Dodano: Czw 05 Gru, 13 16:49 ]
          Przypomniałem sobie jeszcze że jak chciałem podłączyć to radyjko do octavii I 2004 rok wersja Drive to musiałem pociągnąć 1 kabelek od stacyjki do radia. Ale to tylko może w mojej biedzie.

          [ Dodano: Czw 05 Gru, 13 16:59 ]
          zibolek, Jeżeli masz sedana to sprawdzisz jeszcze łatwiej. otwórz bagażnik i zobacz czy nie masz głośników pod plastikami po bokach z górty będziesz miał widoczne takie paseczki.
          Wyprzedaż garażowa
          Różności od książek przez budowlankę po części moto

          https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

          Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

          Komentarz


          • #6
            zibolek, sprawdz kostke moze kabelek nie pociagniety plus druga opcja naciskasz nie pamietam dokladnie albo AF albo TP (ktorys z tych dwoch co sa nad przerzucaniem utworow) trzymasz wlaczaja sie funkcje jedziesz tym od przewijania/przelaczania utworow i jest IGN dajesz "on" bo moze tylko to jest wylaczone i radia nie dziala ze stacyjka. No ale podswietlenie to juz kostke musisz sprawdzic, tu masz schemat

            Komentarz


            • #7
              o! super informacja! Sprawdzę to jak szybko tylko bede mogl. Musze tylko zonie cienkie pilniczki zakosić, żeby radio wyciągnąć

              Komentarz


              • #8
                Nie koniecznie.
                Wystarczy zdjąć ramkę dookoła radia i delikatnie z 2 stron płaskimi śrubokrętami podważać. Troszkę poruzać GÓRA DÓŁ PRAWO LEWO I WYSKAKUJE.
                Wyprzedaż garażowa
                Różności od książek przez budowlankę po części moto

                https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

                Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

                Komentarz


                • #9
                  ja takich pilniczkow nieznalazlem u zony ani w sklepie wiec blaszki dorobilem z dlugich opasek metalowych tych samochodowych.Kupilem te dlugie bo maja wystarczajaco dluga gladka czesc wyprostowalem i przeszlifowalem szlifierka na zadana szerokosc, moze latwiej na allegro, ale mi sie nie chcialo :wink:
                  ps.probowalem jak kolega wyzej napisal, niby sie da, ale po chwili zabawy puscily mi nerwy.

                  Komentarz


                  • #10
                    też jestem zwolennikiem domowych rozwiązań... pilniczki żony nie pasują, więc pokombinuję.
                    nie mniej posiedziałem trochę w skodzinie z vagiem i znalazłem takie błedy co do radia:
                    Address 17 -------------------------------------------------------
                    Controller: 1U0 920 811 J
                    Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13
                    Coding: 19114
                    Shop #: WSC 73430
                    TMBDS41U588854385 SKZ7Z0G4495309
                    1 Fault Found:
                    01304 - Radio
                    49-00 - No Communications

                    Address 19 -------------------------------------------------------
                    Controller: 6N0 909 901
                    Component: Gateway K<->CAN 0001
                    Coding: 00006
                    Shop #: WSC 73430
                    1 Fault Found:
                    01304 - Radio
                    49-00 - No Communications

                    po wykasowaniu, błędy powróciły. Nie mam jak nawet spróbować zmienić kodowania... nie łączy się vag z radiem w żaden sposób.

                    Komentarz


                    • #11
                      Mimo wszystko najprosciej bylo by najpierw sprawdzic jak pisalem wyzej chociaz po wrzuceniu tych bledow w google wyskakuja jakies tam tematy i duzo ludzi pisze ze problem moze lezec w module komfortu lub kablach/polaczeniu. Zauwazylem w innym temacie ze masz problem z czujnikami cofania wiec moze faktycznie modul, ale lepiej zaczac od najprostszych rzeczy.

                      Komentarz


                      • #12
                        O ile załozyciel temtu pozwoli podepne się z pytaniem Posiadam u siebie Symphony kaseciak, niestety poprzedni własciciel nie podał mi kodu do radia i jest zablokowane. Czy jest mozliwośc rozkodowanie tego radia jakimś kalkulatorem czy tylko ASO, ewentualnie wylutowanie pamieci i dekodowanie u jakiegoś speca?

                        Komentarz


                        • #13
                          szmajsi, jedź do speca on ci je rozkoduje. Myślę że za te radio skasuje jakoes 20 zł.
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                          przedstawiam smerfetke

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzieki, poszukam kogoś w Katowicach/okolicach

                            Komentarz


                            • #15
                              szmajsi, pisz do kolegi koleś on ma namiary na jakiegoś fachmana
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                              przedstawiam smerfetke

                              Komentarz


                              • #16
                                dziś wyciągnąłem radio. W instalacji były 3 wtyczki, natomiast w samym radiu dwa wejscia na kostki iso i jedno takie szerokie, jakoś nie bardzo pasujące pod małą wtyczkę.
                                W każdym razie trochę zmieniłem podejście, znalazłem w garażu starszego, aczkolwiek całkiem fajnego Alpina, niestet po wyjęciu klucza nie trzyma pamięci, jak mniemam brak stałego plusa. Rozumem, że najlepiej zewrzeć kabel 4 i 7 zgodnie ze schematem ? Czy to wystarczy?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez zibolek
                                  dziś wyciągnąłem radio. W instalacji były 3 wtyczki, natomiast w samym radiu dwa wejscia na kostki iso i jedno takie szerokie, jakoś nie bardzo pasujące pod małą wtyczkę.
                                  W każdym razie trochę zmieniłem podejście, znalazłem w garażu starszego, aczkolwiek całkiem fajnego Alpina, niestet po wyjęciu klucza nie trzyma pamięci, jak mniemam brak stałego plusa. Rozumem, że najlepiej zewrzeć kabel 4 i 7 zgodnie ze schematem ? Czy to wystarczy?
                                  tak, to wystarczy
                                  był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                                  jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                                  komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    No i git. Dzięki

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      w symphony masz tak

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a spróbuj przekodowc radio

                                        Forum - Octavia Club Polska

                                        tu masz opis jak i co dokładnie przekodować


                                        bo taki objaw jak opisales na początku to typowy objaw ze radio jest po can , a trzeb aprzekodowac na analoga

                                        jeszcze napisz który rok skody

                                        [ Dodano: Nie 08 Gru, 13 11:55 ]
                                        Zamieszczone przez szmajsi
                                        O ile załozyciel temtu pozwoli podepne się z pytaniem Posiadam u siebie Symphony kaseciak, niestety poprzedni własciciel nie podał mi kodu do radia i jest zablokowane. Czy jest mozliwośc rozkodowanie tego radia jakimś kalkulatorem czy tylko ASO, ewentualnie wylutowanie pamieci i dekodowanie u jakiegoś speca?
                                        zadzwoń do ASo
                                        dostałem miesiąc temu przez telefon kod ZA DARMO
                                        warunek , musisz znac nr seryjny radia i oczywiście vin pojazdu
                                        jest O1 RS 1.8T XENON
                                        była O1 1.9 TDI AGR

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Golas27
                                          w symphony masz tak
                                          Obrazek
                                          dokładnie tak było w symphony, z tym, że ta kosta mała ( zółta) nie była podpięta. Próbowałem to sprawdzić jeszcze, ale jak na nowo podpiąłem to chciało kod, udało mi się go metodą prób i błędów wpisać, ale nie wykmniłem jak go zatweirdzić...
                                          na chwilę obecną i tak już jest założony Alpine, więc przy nim zostane ( CD, MP3, iPod )

                                          Zastanawiam się jak zrobić, które kable pozamieniać, żeby mi Alpine nie gubił stacji, a jednocześnie załączał się i wyłączał z kluczykiem... bo jak złączę kabel 4 i 7 to będę musiał z palca wyłączać/załączać - zgadza się ?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez zibolek
                                            Zamieszczone przez Golas27
                                            w symphony masz tak
                                            Obrazek
                                            dokładnie tak było w symphony, z tym, że ta kosta mała ( zółta) nie była podpięta. Próbowałem to sprawdzić jeszcze, ale jak na nowo podpiąłem to chciało kod, udało mi się go metodą prób i błędów wpisać, ale nie wykmniłem jak go zatweirdzić...
                                            na chwilę obecną i tak już jest założony Alpine, więc przy nim zostane ( CD, MP3, iPod )

                                            Zastanawiam się jak zrobić, które kable pozamieniać, żeby mi Alpine nie gubił stacji, a jednocześnie załączał się i wyłączał z kluczykiem... bo jak złączę kabel 4 i 7 to będę musiał z palca wyłączać/załączać - zgadza się ?
                                            zamienienie tych kabelków to tylko podtrzymanie napięcia by pamiętał stacje, wyłączanie po stacyjce to już jakoś inaczej trzeba.
                                            był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                                            jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                                            komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja pod zolta mam RCA podpiete do wzmacniacza tak to puste chyba jest. Wlasciwie to olej sprawe ja juz dawno bym to radio wywalil gdyby nie to ze sterowanie z kierownicy mam i jeszcze dzialajaca zmieniarke. Kabelkiem to podtrzymanie zrobisz, ale czy bedzie gaslo po wyjeciu kluczyka to raczej nie.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                w kostce iso z radia zamieniłem miejscami + ze stacyjki ze stałym plusem. Pamieć trzyma i gasi się i załącza z klucza; także pełen wypas

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez zibolek
                                                  w kostce iso z radia zamieniłem miejscami + ze stacyjki ze stałym plusem. Pamieć trzyma i gasi się i załącza z klucza; także pełen wypas
                                                  jak ktoś pomógł to można go nagrodzić
                                                  był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                                                  jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                                                  komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X